Raksti medijos

Atpakaļ uz galveno

LTRK UZSTĀJ VEIKT KĻŪDU LABOJUMUS MINIMĀLO VSAOI SISTĒMĀ

LTRK UZSTĀJ VEIKT KĻŪDU LABOJUMUS MINIMĀLO VSAOI SISTĒMĀ

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), ievērojot iepriekš pausto pozīciju par nepieciešamību labot nepilnības ar 2021. gada 1. jūliju ieviestajā minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) sistēmā, uzstāj veikt kļūdu labojumus un pārcelt tās spēkā stāšanās termiņu. LTRK ir sagatavojusi grozījumus likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" un iesniegusi tos Finanšu ministrijai (FM). Tie apkopo uzņēmēju identificētos sistēmas problēmjautājumus.

“LTRK konceptuāli atbalsta minimālo VSAOI ieviešanu, taču šī gada 1. jūlijā spēkā stājušos likumu "Par valsts sociālo apdrošināšanu" vērtē kā brāķi un uzstāj uz vairākiem būtiskiem likuma grozījumiem. LTRK iesniegtie priekšlikumi paredz normas, kas ļautu darba devējiem prognozēt savas izmaksas, kā arī pakāpenisku minimālo VSAOI ieviešanu, to spēkā stāšanās termiņu pārceļot uz 2022. gada 1. jūliju. Savukārt līdz 2023. gada 1. jūlijam minimālo sociālo iemaksu objektam vajadzētu būt  pusei no šā brīža noteiktajām iemaksām,“ likuma grozījumus skaidro LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, uzsverot, ka minimālo VSAOI sistēma tika izstrādāta, neņemot vērā uzņēmēju ieteikumus.

Turklāt minimālo VSAOI modelis tika ieviests Covid-19 izplatības ierobežošanas krīzes laikā, kas rada nesamērīgi lielu slogu uzņēmumiem, kuriem jāspēj strādāt daļēji vai pilnībā ierobežotos apstākļos.

“24. septembrī notika pirmā FM paspārnē izveidotās minimālo VSAOI sistēmas izvērtēšanas darba grupas sēde, kuru pirms aptuveni diviem mēnešiem finanšu ministram rekomendēja izveidot Valsts prezidents Egils Levits. Darba grupas sanākšana bija visnotaļ formāla, līdz minimālo VSAOI sistēmas izvērtēšanai un koriģēšanai, kāds bija šīs darba grupas izveidošanas mērķis, tā arī nenonāca. Ceru, ka FM darba grupa nav izveidota tikai ķeksīša pēc, lai izpatiktu Valsts prezidentam, bet tās turpmākā darba rezultātā tiks veikti likuma kļūdu labojumi, kuru sagaida Latvijas uzņēmēji!“  saka J. Endziņš.


Dalīties ar rakstu