Raksti medijos

Atpakaļ uz galveno

LTRK: POLITIĶI TURPINA IGNORĒT UZŅĒMĒJU UN SABIEDRĪBAS PRASĪBAS LABOT KĻŪDAS MINIMĀLO VSAOI SISTĒMĀ

LTRK: POLITIĶI TURPINA IGNORĒT UZŅĒMĒJU UN SABIEDRĪBAS PRASĪBAS LABOT KĻŪDAS MINIMĀLO VSAOI SISTĒMĀ

Lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) nosoda Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lēmumu noraidīt opozīcijas rosinātos uzlabojumus minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) sistēmas reformai, kā arī priekšlikumus pārcelt laiku, kad reforma ir spēkā, tādējādi ignorējot uzņēmēju un sabiedrības prasības.

"Uzņēmējiem joprojām ir daudz neskaidrību par vairākiem būtiskiem jautājumiem, - gan par to, kāda summa darba devējiem būs jāmaksā, gan arī, kurš nodrošinās sociālās apdrošināšanas maksājumus izņēmumu grupām, līdz ar to viņi nevar plānot savas izmaksas.  Turklāt virknē uzņēmumu jau ir sākusies vai tiek plānota darbinieku atlaišana. Sagaidu, ka šodien Finanšu ministrijas darba grupa, kas tika izveidota minimālo VSAOI sistēmas nepilnību labošanai pēc valsts prezidenta Egila Levita iniciatīvas pirms vairāk nekā mēneša, beidzot nāks klajā ar konstruktīviem risinājumiem esošās sistēmas brāķa labošanai," saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņš uzsver, ka politiķiem ir jāņem vērā Latvijas iedzīvotāju viedoklis, kuru viņi ir pauduši LTRK organizētajā kampaņā "Kļūdu labojums". Absolūtais vairākums iedzīvotāju četrās dažādās aptaujās ir pauduši viedokli, ka minimālo VSAOI sistēma ir jāmaina, jāpārceļ tās stāšanās spēkā termiņš, ka šā brīža sistēma veicinās ēnu ekonomiku un mazo uzņēmumu bankrotu. Arī pilsonisko iniciatīvu platforma "Mana balss" ir savākusi vairāk nekā 17 tūkstošus parakstu par minimālo VSAOI sistēmas atcelšanu, turklāt vienas nedēļas laikā pret sistēmas reformu parakstījās vairāk nekā 10 tūkstoši iedzīvotāju, kuru balsis joprojām netiek ņemtas vērā, secina organizācijas "Mana balss" komunikāciju vadītājs Didzis Meļķis.

LTRK konceptuāli atbalsta minimālo valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu sistēmas ieviešanu, taču stingri iestājas par to, ka likumā esošās kļūdas jālabo, grozījumu spēkā stāšanās termiņu jāpārceļ uz 2022. gada 1. jūliju un izmaiņas jāievieš pakāpeniski - līdz 2023. gada 1. jūlijam minimālo sociālo iemaksu objektam vajadzētu būt pusei no šā brīža noteiktajām iemaksām. 

Atgādinām, ka LTRK ir vairākkārtīgi aicinājusi gan valdošo koalīciju, gan Saeimas deputātus atlikt un pārstrādāt minimālo VSAOI sistēmas regulējumu, uzskatot, ka tas ir izstrādāts sasteigti, tādējādi ir nepilnīgs un radīs ievērojamas negatīvās sekas tautsaimniecībai, tostarp ēnu ekonomikas apmēra pieaugumu, bezdarba palielināšanos, sabiedrības neapmierinātību ar likumdevēja un valdības darbu, kā arī bremzēs Latvijas ekonomisko izaugsmi kopumā.


Dalīties ar rakstu